Yeni Renault Kangoo ürün ailesi, Türkiye'deki ilk temsilcileri Yeni Kangoo E-Tech %100 Elektrikli ve Yeni Kangoo Van ile satışa çıkıyor – OTOMOTİV

Şu ana kadar 50 ülkede 4,4 milyon adet satış gerçekleştiren Renault Kangoo, 25 yıl önce tanıttığı sınıfının ilki olan kayar yan kapı teknolojisiyle olduğu gibi çağın ihtiyaçlarını karşılayarak öncü geleneğini sürdürüyor.

Zarif tasarımı, kullanışlı özellikleri, oldukça geniş iç mekanı ve geniş bagaj alanıyla yıllardır geniş ailelerin ve profesyonellerin tercihi olan Renault Kangoo, tarihinde ilk kez E-Tech Electric versiyonuyla yollara çıkıyor .

MAİS A.Ş. Genel Müdür Dr. Berk Çağdaş, MAİS için 2024 yılı, binek otomobil segmentinde elde ettiğimiz başarıları hafif ticari araç segmentinde de yakalamayı hedeflediğimiz bir yıl olacak. Hafif ticari araç sektöründe yeni bir sayfa açıyoruz. Artık hafif ticari araçları binek modellerden ayrı ele alıyor ve ayrı bir stratejiyle yönetiyoruz. Bu stratejiye paralel olarak OYAK vizyonu ve desteğiyle Türkiye'de başlattığımız elektrifikasyon devrimi ile Yeni Renault Kangoo E-Tech %100 Elektrikli ve Yeni Renault Kangoo Van 18 Nisan'da sizlerle buluşacak. Yeni %100 elektrikli Renault Kangoo E-Tech, Kangoo modelimizin uzun yıllara dayanan tecrübesini elektrifikasyon teknolojisiyle birleştirip modernize ettiğimiz yepyeni bir otomobil. Özellikle şehir içinde kalabalık aileler ve profesyoneller için ekonomik ve konforlu seyahati mümkün kılacak özelliklerle donatılmıştır. Yeni Kangoo Van, geliştirilmiş özellikleriyle hafif ticari araç segmentini bambaşka bir boyuta taşıyor.

Elektrikli güç aktarma organı, Kangoo'nun alışılagelmiş güçlü ve çok yönlü özelliklerine katkıda bulunuyor

Yeni Renault Kangoo E-Tech %100 Elektrikli, içten yanmalı versiyonunun pratikliğini, güvenli sürüş özelliklerini ve konforunu elektrikli versiyonuna taşıyor. İç sürüş pozisyonu, ergonomik yapısıyla sürüş konforunu artırır. Arkadaki üç kişilik ikinci koltuk sırası konforlu ve konforlu bir sürüş sağlıyor. Kategorisinin en iyi değeri olan 850 litrelik bagaj hacmi, kayar ikinci koltuk sırasının kaldırılmasıyla 2.500 litreye kadar artırılabiliyor. Ayrıca Easy Life çekici torpidosu da dahil edildiğinde 49 litreden fazla dahili depolama alanı sunuyor. İç mekanın koyu fırçalanmış ahşap kaplaması Iconic versiyon için yenidir. ön konsolu süslüyor.

Alet kullanmadan ayarlanabilen yenilikçi tavan barları sayesinde kullanıcı hiçbir zaman yer sıkıntısı çekmez ve neredeyse her şeyi taşıyabilir. Önden bakıldığında yatay kaporta, çarpıcı dikey cephe ve logonun arkasında şarj soketinin bulunduğu ızgara dikkat çekiyor. Yeni Renault Kangoo E-Tech 100% Electric’in birbirinden bağımsız ve kolay onarılabilen 8 modülden oluşan son nesil lityum iyon bataryası 45 kWh kullanılabilir kapasiteye sahip. WLTP standartlarında 285 km'ye varan menzil ile kullanım maliyetlerini ciddi oranda azaltır. Kangoo E-Tech'in 3 yıl veya 100.000 km'lik %100 elektrikli araç garantisinin yanı sıra 8 yıl veya 160.000 km'lik pil garantisi de bulunuyor.

Yeni %100 elektrikli Renault Kangoo E-Tech, 245 Nm anında kullanılabilir tork ve 90 kW güç üreten elektrik motoru sayesinde her koşulda yumuşak ve sarsıntısız bir sürüş sunuyor. Aracın maksimum hızını 110 km/saat ve gücünü 56 kW ile sınırlayan Eco modu menzili optimize ediyor. Sürücüler üç rejeneratif frenleme modu arasında seçim yapabiliyor.

Kangoo e-Tech, tüm enerji yönetim sistemlerine ek olarak daha güvenli sürüş için seviye 2 otonom sürüş de dahil olmak üzere 14 sürüş destek sistemiyle donatılmıştır. Ayrıca farklı çekiş ve fren modları kombinasyonları, aracın kullanım şekline ve sürüş koşullarına bağlı olarak sürücüye konfor ve özerkliği optimize etmek için 6 seçenek sunar.

Opsiyonel olarak eklenebilen kişiselleştirilebilir 10 inçlik dijital ekran üzerinden seçilen sürüş moduna ilişkin bilgiler, elektrik güç yönetimi ve sürüş destek sistemleri takip edilebiliyor.

Yeni Renault Kangoo E-Tech 100% Electric, tüm yıl boyunca mümkün olan en iyi özerkliği garanti etmek için ısı pompasıyla çalışan çift bölgeli klima kontrol sistemi ile donatılmıştır.

Yeni Renault Kangoo E-Tech 100% Electric’in Iconic versiyonunda ısıtmalı koltuklar standart iken, soğuk iklim paketiyle birlikte ısıtmalı ön cam ve direksiyon da opsiyonel olarak eklenebiliyor. Bu özellikler çok az enerji kullanarak daha fazla konforu garanti eder.

Eksiksiz şarj çözümleri tüm kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Yeni Renault Kangoo E-Tech %100 Elektrikli'nin bataryası, 22 kW AC hızlı şarj ile 2 saat 30 dakikada %5'ten %80'e kadar şarj edilebiliyor. Akü, 22 kW'lık şarj cihazıyla birlikte, otonomiyi etkilemeyecek ve şarj sürelerini kısaltmayacak şekilde sıcaklığı doğru seviyede tutan sıvı soğutma ve rezistanslı ısıtma sistemine sahiptir. 80 kW DC şarj cihazı yaklaşık 30 dakikada 170 km menzili garanti eder. 11 kW'lık halka açık bir prizde 2 saat 40 dakikada %15'ten %80'e şarj olur. 7,4 kW duvar tipi kutuda 6 saatten kısa sürede %15'ten %100'e şarj olur.

Katlanabilir ve çok pratik bir saklama bölmesi, bagajdaki kablolar için gerekli alanı sunar (mod 3 şarj kablosu ve ev veya yeşil bağlantı bağlantısını destekleyen isteğe bağlı esnek şarj cihazı).

Yeni Renault Kangoo E-Tech %100 Elektrikli tek versiyonla yollara çıkıyor. Iconic versiyonu, orijinal bir tasarımın yanı sıra tüm konfor ve güvenlik özelliklerini arayan ailelere veya serbest çalışanlara yöneliktir.

Atletik ve dinamik tasarımıyla hafif ticari araç sınıfının yeni temsilcisi: Yeni Renault Kangoo Van

Yeni Renault Kangoo Van, elektrikli kardeşi Yeni Renault Kangoo %100 Elektrikli ile birlikte kullanıcılarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Bu yenilikçi hafif ticari model, 115 beygir gücündeki 1.5 Blue dCi motoruyla atletik ve dinamik bir tarza sahip; İleri teknoloji ve yeniliklere sahip, kişiye özel bir otomobil arayan kurumsal filolara, serbest çalışanlara ve ticari araç kullanıcılarına yöneliktir. Yeni Kangoo Van, otomatik ve manuel şanzıman seçenekleriyle tercih edilebiliyor.

Yeni Kangoo Van: 5 önemli nokta

  • Kolay yükleme: Renault'nun “Geniş Yükleme Paketi” ile B sütununun kaldırılması sayesinde Yeni Kangoo Van, 1.446 mm ile piyasadaki en geniş sağ taraftan erişimi sunuyor.
  • 4,9 m³'e varan yük kapasitesiyle kendi kategorisinde paranızın karşılığını en iyi şekilde verir.
  • Güçlü omuz çizgisine sahip yeni atletik dış tasarımı, ona şık bir görünüm kazandırıyor.
  • Modern iç mekanı, 60 litrelik kullanışlı ve kolay erişilebilen saklama alanına sahip, iki veya üç ön koltuk seçeneğiyle sunulmaktadır.
  • Aktif acil fren destek sistemi, kör nokta uyarı sistemi ve geri görüş kameralı dikiz aynası gibi birçok sürüş destek sistemi sürüş güvenliğini en üst düzeye çıkarıyor.

Yeni Renault Kangoo Van, 3,9 m³'e kadar yük hacmi sunan “L1 Equilibre” versiyonu ve 4,9 m³'e kadar yük hacmi sunan “L2 Equilibre” versiyonuyla satışa sunuluyor.

Yeni Renault Kangoo E-Tech %100 Elektrikli ve Yeni Renault Kangoo Van, 18 Nisan'dan itibaren kullanıcılarıyla buluşmaya ve yollarda dolaşmaya hazır olacak.

“Combi” otomotiv segmentinin ikonik modellerinden yeni Renault Kangoo Multix, binek araç özellikleri ve konforu, 130 beygir gücündeki 1.3 TCe motoru, otomatik ve manuel şanzıman seçenekleriyle 2. çeyreğin sonunda satışa sunulacak. böylece Kangoo ürün ailesini tamamlamış oluyoruz.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir