Ortadoğu'da işler karışıyor! Trend olan açıklama dünyayı sarstı: İran, İran tarafından mı saldırıya uğradı?

Ortadoğu'da gerginlik sürüyor. Önce İran İsrail'e saldırdı ve bir hafta içinde İran'a saldırı düzenlendi. Dünya detayları merak ederken, ortaya çıkan yeni bilgiler de yakından takip ediliyor. İsrailli yetkililer saldırıyla ilgili yorum yapmaktan kaçınırken, İran'dan gelen haber akıllarda soru işareti bıraktı.

İSRAİL ORDUSU YORUM YAPMAYI REDDETTİ

AA muhabirinin İran'daki patlamalarla ilgili sorusuna İsrail ordu sözcüsü, “konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadılar” yanıtını verdi. Sözcü, halka sunulan güvenlik talimatlarında henüz herhangi bir değişiklik yapılmadığını söyledi.

“SALDIRI HİÇBİR ZARAR VERMEDİ”

İran ordusunun komutanlarından Siyavesh Mihendust, “Söz konusu patlama İsfahan hava savunma sisteminden kimliği belirsiz şüpheli bir cisme yönelik açık ateş sonucu meydana gelmiş olup, saldırıda herhangi bir hasar meydana gelmemiştir” dedi.
İran'ın İsfahan vilayetinin kuzeydoğusunda yerel saatle 04.00'te bir patlama duyuldu. Bir dizi insansız hava aracı İsfahan Havalimanı'na ve İran Ordusu'nun 8'inci Şikari Hava Üssü'ne saldırdı. İran devlet televizyonu, hava savunma sistemlerinin devreye sokulduğunu ve saldırının önlendiğini duyurdu. İran ordusunun komutanlarından Siyavesh Mihendust, saldırıya ilişkin açıklamasında şunları söyledi: “Söz konusu patlama İsfahan hava savunma sisteminden kimliği belirsiz şüpheli bir cisme yönelik açık ateş sonucu meydana gelmiş olup, saldırı gerçekleşmemiştir. zarar vermeyin.”

iStock-1197471558

“İRAN'DAN HAVA ALMIŞ OLABİLİRDİ”

İran Uzay Örgütü sözcüsü Hüseyin Dalirian, İran'a yönelik saldırıda kullanılan İHA'ların kısa menzilli olduğunu ve bu İHA'ların İran içinden havalanmış olabileceğini söyledi.

NE OLDU?

İran medyası, İran hava kuvvetleri üssünün bulunduğu İsfahan vilayetinin kuzeydoğusunda patlamaların duyulduğunu duyurmuştu. İsfahan vilayetinde meydana gelen patlama seslerinin ardından Tahran, İsfahan ve Şiraz ile İran'ın bazı bölgelerine uçuşların durdurulduğu bildirildi.

Amerikan medyası, ABD'li yetkililere dayandırdığı haberlerinde, İsrail'in İran topraklarına saldırı düzenlediğini yazdı. (AA-IHA)

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kilo vermeye çalışırken hayatı kabusa döndü!  Yemek bile yiyemiyorKilo vermeye çalışırken hayatı kabusa döndü! Yemek bile yiyemiyor
Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e ilişkin açıklamaDışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e ilişkin açıklama
Yaşananlar gündem yarattı!  'Kirpi balığıyla mücadelenin tek çözümü...'Yaşananlar gündem yarattı! 'Kirpi balığıyla mücadelenin tek çözümü…'

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir