Togg Türkiye'de yılın otomobili oldu

Otomotiv Gazetecileri Derneği'nin düzenlediği yarışmada Togg T10X, 2 bin 630 puan alarak finale kalan 7 otomobil arasında birinci oldu.

Otomotiv Gazetecileri Derneği'nin (OGD) bu yıl dokuzuncu kez düzenlediği “Türkiye'de 2024 Yılın Otomobili” yarışmasını Togg T10X kazandı.

“Türkiye'nin Otomobili Oscar'ı” olarak adlandırılan “Türkiye'de Yılın Otomobili” yarışmasının kazananı Rahmi Koç Müzesi'nde düzenlenen törenle açıklandı.

Yarışmada OGD üyesi 63 otomotiv gazetecisinden toplam 2.630 puan alan Togg T10X birinci seçildi. Ödül törenine Togg İcra Kurulu Başkanı (CEO) Gürcan Karakaş da katıldı.

DİĞER KATEGORİLERDE KAZANANLAR

Ödül töreninde 3 farklı kategorinin kazananları da açıklandı.

Renault Austral'in Gökçeada'daki lansmanına “Yılın Basın Lansmanı” ödülü verilirken, “Yılın İnovasyonu” ödülü de deneyimi bir araya getiren “Togg Trumore Dijital Deneyim Platformu” ile Togg markasına verildi. Tek başvuruyla mobiliteyi bir araya getiren projede “Yılın Tasarımı” kategorisi ödülü Kia EV9'a verildi.

“BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ OLDU”

Togg Kurumsal İletişim ve marka lideri Çağ Günaçar, törende yaptığı konuşmada, otomotiv gazetecilerinin aldığı bu karardan oldukça memnun olduklarını söyledi.

Çağ Günaçar, “Bu çok saygın ve prestijli bir ödül, aynı zamanda bugün Togg olarak altıncı yılımızı da böylesine özel bir günde Türkiye'de Yılın Otomobili ve Yılın İnovasyonu ödüllerini almak çok anlamlıydı. Markamızın temsilcileri için önemli bir doğum günü hediyesi ve “Yöneticileri olarak çok anlamlı bir ödül aldık. Pazara girişimizin ilk yılında bu ödülleri almak bizim için bir onurdur. Ülkemizin milli markası olması nedeniyle bu ödülü tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları adına aldık. dedi.

“YARIŞMA YURT DIŞINDAKİ MERKEZ OFİSLERDEN DE TAKİP EDİLİYOR”

OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık ayrıca şunları kaydetti:

“Yılın Otomobili bir marka haline geldi. Türkiye'deki otomotiv firmaları ve yurt dışındaki genel merkezler tarafından takip ediliyor. Bu da OGD'nin başarısını ve Yılın Otomobili ödülünün yanı sıra aldığımız ödülleri de kanıtlıyor. Diğer kategorilerde verilen ödüller bile büyük ilgi görüyor Yılın Otomobili Ödülü'nde bile “Ödülden çok rekabet var, bu da doğru şeyi yaptığımızın kanıtı.”

FİNALDE 7 ARAÇ YARIŞTI

“Türkiye'de Yılın Otomobili” yarışmasının ilk etabında jüri üyelerinin oylarıyla 28 aday otomobil arasından en çok puan alan 7 otomobil finale katılmaya hak kazandı.

Finale kalan modeller, “tasarım, yol tutuşu, ergonomi, tüketim, emisyonlar, güvenlik, donanım seviyesi, paranın karşılığı” açısından önemli bir teste tabi tutuldu.

“Yılın Otomobili”nin belirlendiği ikinci aşamada ise “BMW 5 Serisi, Chery Tiggo 8 Pro, Hyundai Ioniq 6, Mercedes-Benz E Serisi, Renault Austral, Togg T10X, Toyota C-HR Hybrid” finale çıkmaya hak kazandı. .

Oylamanın ardından ilk seçilen Togg T10X, bir yıl boyunca basın bültenlerinde ve reklamlarda “Yılın Otomobili” logosunu kullanabilecek.

FİNALİST ARAÇLARIN PUANLARI

Yarışmanın finalinde “Togg T10X” 2 bin 630, “Renault Austral” 2 bin 550, “Toyota C-HR Hybrid” 2 bin 340, “Hyundai Ioniq 6” 2 bin 150, “Chery Tiggo 8 Pro” 2 oldu. bin 120, “BMW 5 Serisi 2 bin 70, Mercedes-Benz E Serisi ise 1890 puan aldı.

“Türkiye'de 2024 Yılın Otomobili” ödülü Bosch, Bridgestone, D-Expert, Intercity İstanbul Park, Shell Helix Motor Yağları ve Insurance.com himayesinde gerçekleşti.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir