İlaç raporları uzatıldı mı? İlaç bildirim süresi ne kadar uzatıldı?

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

İlaç raporlarının geçerlilik süresi olağandır. Kronik hastalığı olan ve sürekli ilaç kullanmak zorunda olan kişiler için sağlık raporunun geçerlilik süresi belirli aralıklarla ertelenmektedir. Son olarak raporlar 30 Haziran 2024'e kadar uzatıldı.

İLAÇ RAPORLARI KAPSAMLI VEYA DAHA FAZLA MI?

Geçerlilik süresi dolmuş veya 01.01.2020 tarihinden sonra sona erecek sağlık kartına sahip olan (engelli raporları dahil) ve raporu yeniden düzenlenmemiş kişilerin raporlama süreleri 30.06.2025 tarihine kadar geçerli sayılmaya devam edilecektir.

Açıklama şu ifadelerle devam etti:

-Vergi indirimi ve muafiyeti amacıyla kullanılacak maluliyet raporlarının geçerli kabul edilmesine devam edilmesi uygulamasına 30.06.2024 tarihinden itibaren son verilecektir,

-Usulüne uygun olarak sunulan tüm ön raporların, raporların yenilenmesinin, yasal süresi içinde sunulan raporlara itiraz taleplerinin ve takip incelemesi taleplerinin normal kabul edilmeye devam edilmesi uygun görülmüştür.

– 30.06.2025 tarihinden sonraki süreçte mağduriyet yaşanmaması ve raporların yenilenmesi nedeniyle sağlık hizmetlerinin yoğunlaşmasını önlemek amacıyla, sağlık raporuna dayalı hak ve yardımlardan yararlananlara raporlarını yaptırmaları gerektiğinin hatırlatılması gerekmektedir. hak ve hizmet sağlayan kuruluşlarca bu tarihe kadar yenilenmesi ve yukarıda belirtilen konularda kurumlar arası işbirliğinin sağlanması gerekmektedir. Gerekli iş ve prosedürlerin yerine getirilmesine yönelik kararlar alındı.

Bankanın ATM'den para çekme limiti nedir? Bankaların Günlük Para Çekme Limitleri!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir