TFF başkanlık adaylarını belirlemeye başlıyoruz! Fikret Orman'ın adını duyunca şaşırdı: Futbol

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, 18 Temmuz'daki mali genel kurul toplantısının seçimli genel kurul olarak yapılacağını duyurdu.

Büyükekşi, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi temmuz ayında Türkiye Futbol Federasyonu yönetiminde 2 yılı geride bırakmış olacağız. Yönetim Kurulumuzca alınan kararla Mali Genel Kurulumuzu 18 Temmuz'da seçmeli Genel Kurul olarak gerçekleştirmeye karar verdik. “18 Temmuz'da gerçekleştireceğimiz Genel Kurul Toplantımız Türk futboluna hayırlı olsun” dedi.

KULÜPLER İMZA TOPLAMAYA BAŞLADI

Ancak aralarında Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın da bulunduğu Süper Lig kulüpleri, TFF'nin erken seçime gitmesi için harekete geçti. Kulüpler, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) olağanüstü seçimlerle genel kurulda kendilerini sunabilmesi için noter onaylı imza toplamaya başladı.

Kulüp temsilcileri, Kulüpler Birliği Vakfı'nın Maslak'taki ofisinde toplanarak noter tasdikli imzalarını veriyor. Bazı kulüp temsilcilerinin de kendi şehirlerinden imza atacağı bildirildi.

DELEGELERİN YÜZDE 40'ININ İMZALARI TOPLANIRSA…

20230212-tff-aa

Kanuna göre, delegelerin imzalarının yüzde 40'ının noterde toplanması halinde, TFF Yönetim Kurulu'nun bir ay içinde olağanüstü seçimli genel kurul toplantısı yapması gerekiyor. Federasyonda seçim yapılmazsa, oy kullanan delegeler konuyu FIFA'ya götürme hakkına sahiptir.

ARKA PLANDA 3 ADAY VAR

GKpeQ11XAAAKEQA

TFF başkanlığı için perde arkasında isimleri anılan 3 aday belli oldu. Bu adayların Servet Yardımcı ve Cemil Kazancı olduğu belirtildi. Burhan Can Terzi'ye göre bir diğer aday ise eski Beşiktaş Başkanı Fikret Orman.

Gerçek zamanlı puanlama
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Okan Buruk neden gol attıklarını açıkladı!Okan Buruk neden gol attıklarını açıkladı!
F.Bahçe U19 oyuncusu o anları anlattı!  F.Bahçe U19 oyuncusu o anları anlattı! “G.Saraylı oyuncular bizi aldattı”
Ronaldo'nun Arabistan'da hareketli gecesi!  Rakibine dirsek attı ve yumruğunu hakeme kaldırdıRonaldo'nun Arabistan'da hareketli gecesi! Rakibine dirsek attı ve yumruğunu hakeme kaldırdı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir