FETÖ planı tespit edildi, 62 ilde düğmeye basıldı! Erdoğan “İzin vermeyeceğiz” dedi, yüzlercesi yakalandı

Türkiye, Ayhan Bora Kaplan soruşturmasına paralel olarak Ankara İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki gelişmeleri takip ederken, devlet kurumlarında da FETÖ ile mücadele ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vurgulu mesajının ardından Pincer-15 operasyonlarında 544 FETÖ şüphelisi yakalandı.

FETÖ'NÜN 'DEVLET' PLANI! YÜZLERCE KİŞİ YAKALANDI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 62 ilde yürütülen operasyonların ayrıntılarını açıkladı. Yerlikaya, FETÖ'nün 62 ilde devletin farklı kademelerine yerleştirilmek istenen kişilere yönelik düzenlediği “Pinch-15” operasyonlarında 544 şüphelinin yakalandığını bildirdi.

Yerlikaya, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, FETÖ'cülere göz açtırmayacaklarını, milletin huzur, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerinin üstün gayretiyle operasyonların kararlılıkla devam edeceğini vurguladı.

BİRÇOK KURUMUN KOORDİNASYONUNDA DÜĞMEYE BASILDI

“FETÖ'nün 62 ilde devletin farklı kademelerine yerleştirmeyi hedeflediği kişilere yönelik düzenlediği 'Pinch-15' operasyonlarında 544 şüpheli yakalandı.” Yerlikaya, kendi ifadeleriyle, operasyonların Savcılık, MİT Başkanlığı, Emniyet İstihbarat Genel Müdürlüğü, KOM Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda yürütüldüğünü kaydetti.

'KAMU KURUMLARINA GİRİŞ SINAVLARI' TALİMATLARI

Bakan Yerlikaya'nın paylaştığı bilgiye göre, aralarında Ankara, Antalya, Elazığ, Konya, Mardin, Trabzon, Şanlıurfa ve Eskişehir'in de bulunduğu 62 ilde yürütülen operasyonlarda, şüphelilerin belirti üzerine kamu kurumlarına giriş sınavına girmeleri yönünde yönlendirildikleri belirlendi. kuruluşun üst yönetiminden.

“KODLANDIRMA” AÇIKLANMIŞTIR.

Sınavlara başvuran örgüt üyelerinin sadakatinin çeşitli şekillerde kodlandığı ve bu kodlamada amacın kişilerin sınavı geçmesi olduğu açıktı.

BYLOCK KULLANICILARIYDI

Şüphelilerden bazılarının örgütün şifreli iletişim programı ByLock kullanıcısı olduğu, ByLock içeriklerinde isimlerinin geçtiği, ayrıca ankesörlü telefonlarla da iletişime geçtikleri belirlendi.

ERDOĞAN: İZİN VERMİYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son konuşmasında şunları söyledi: “Adalet teşkilatı dahil, devlet kurumlarında ülkenin refahından ziyade belli bir kesimin çıkarlarını düşünen dar zihniyetlerin yerleşmesine izin vermeyeceğiz. ” ” mesajını verdi.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bahçeli'den Eurovision'a tepki, çiftçiye destek!Bahçeli'den Eurovision'a tepki, çiftçiye destek!
Uzmanın getirdiği otomobilin hava yastığından çıkan şey şaşırttı.Uzmanın getirdiği otomobilin hava yastığından çıkan şey şaşırttı.
Daha Önce Adını Hiç Duymadığınız 10 Garip Hastalık!Daha Önce Adını Hiç Duymadığınız 10 Garip Hastalık!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir