Yaprak hareket etmiyor: Bitcoin oynaklığı dibe vurdu

Bitcoin'in fiyatı, 7 Haziran'daki keskin düşüşe kadar geçen 15 gün içinde o kadar az hareket etti ki, Bitcoin tarihinde her 15 günlük dönemde görülen tarihi düşük seviyelere yaklaştı.

Swan Bitcoin baş yatırım yetkilisi Rapha Zagury'ye göre 24 Mayıs ile 7 Haziran arasındaki dönem volatilite açısından “en düşük %6” arasında yer aldı.

“Yatay mavi çizgi son 15 günlük hareketli volatilite rakamıdır ve %23'tür. Kesinlikle dibe yakın görünüyor.”

7 Haziran'da X'te paylaşılan bir gönderide Zagury, Bitcoin'in (BTC) “bir aralıkta sıkışıp kaldığı” uzun dönemi vurguladı.

Kaynak: Rapha Zagury

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, 66.936 ile 71.656 dolar arasında salınarak %7 aralığında işlem gördüğü 15 günlük bir dönemin ardından %3,33 düşüşle 69.264 dolara geriledi.

Düşüş, ABD iş özeti raporunun beklenenden daha güçlü iş büyümesi bildirmesinin ardından geldi. Bu durum Fed'in faiz indirimi ihtimalinin daha da azaldığının göstergesi olarak yorumlandı.

Bitcoin şu anda 69.330 dolardan işlem görüyor.

İle ilgili: Bitcoin'in fiyatı açık pozisyonları temizledikten sonra 69 bin dolar oldu

Ancak Zagury, takipçilerine benzer şekilde düşük veya daha düşük volatilite dönemlerinde Bitcoin fiyat hareketlerini bir kez daha hatırlattı. Bu dönemleri takip eden 30 gündeki ortalama getiri %20,95 olurken, maksimum getiri ise %218,40 olarak kaydedildi.

Sonuçlar, daha önceki benzer düşük volatilite dönemlerini takip eden 365 günlük bir dönem boyunca gözlemlendiğinde daha da anlamlı hale geliyor. Bitcoin'in bu dönem için minimum getirisi %55,59 iken ortalama getirisi %820,82'dir.

Zagu, bunun geleceğe yönelik bir sinyal olmadığını, yalnızca “geçmişten ders almanın değerli olduğuna” inandığını yineledi.

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir