Turkcell ana sponsorluğundaki ampute milli futbol takımımız üst üste üçüncü kez Avrupa şampiyonu oldu.

genişletmek

Turkcell ana sponsorluğundaki ampute milli futbol takımımız, Fransa'nın Evian-Les-Bains kentinde düzenlenen EURO 2024 Ampute Futbol Şampiyonası'nda büyük bir başarıya daha imza attı. Bugüne kadar iki kez düzenlenen Avrupa Amputeler Futbol Şampiyonası'nda da şampiyon olmayı başaran Ay Yıldız Milli Takımımız, bir kez daha şampiyonluk için sahaya çıktı. Ampute milli futbol takımımız, İspanya'yı 14. dakikada Rahmi Özcan, 28. dakikada Ömer Güleryüz ve 32. dakikada penaltıdan Fatih Şentürk'ün golleriyle mağlup etti. Bu galibiyetle Ay Yıldızlı takımımız üst üste üçüncü kez şampiyon oldu.

“Yeni başarı hikayelerine katkı sağlamaya devam edeceğiz”

Turkcell Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç, milli ampute futbol takımımızı tebrik ederek şunları söyledi:

“2017 yılından bu yana ana sponsoru olarak desteklemekten gurur duyduğumuz Ampute Futbol Milli Takımımız, üçüncü kez Avrupa Şampiyonu olarak tarihi bir başarıya imza attı. Bize ve ülkemize büyük gurur ve mutluluk yaşatan tüm oyuncularımızı ve Bedensel Engelliler Federasyonu'nu yürekten kutluyorum. Türk Turkcell olarak spora ve sporcularımıza desteğimiz geçmişte olduğu gibi bundan sonra da artarak devam edecek. Umarım; Birlikte yeni başarı hikayelerine katkıda bulunmaya devam edeceğiz. “

“Bu başarı, bu zafer tüm Türkiye’nindir”

Türkiye Bedensel Engelliler Sporları Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç, ampute milli futbol takımımızın tarihi bir zafere imza attığını vurgulayarak, şunları söyledi: “Bu başarı, bu zafer tüm Türkiye'nindir. Yıllardır verdiğimiz emeklerin karşılığını almanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Artık ampute futbolda dünya bizi takip ediyor. Ülkemizin bayrağını uluslararası sahnede dalgalandırmaya devam edeceğiz. “En büyük Türkiye” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir