Trump önce paylaştı, sonra sildi: “Diktatör gibi yöneteceğini söylüyor” – Son Dakika Dünya Haberleri

Trump'ın sahibi Sosyal Gerçek 2024 ABD başkanlık seçimini kazanmış gibi hazırlanan videonun yer aldığı sosyal medya hesabındaki paylaşımını, kullandığı bazı ifadelerin tepkilere yol açmasından 19 saat sonra silmek zorunda kaldı.

Videodaki isim kutsal birleşik imparatorluk anlamına geliyor “Birleşik Reich” beyan üzerine Nazi AlmanyasıOnu ve Nazi liderini taklit etmekle ilgili yorumlar Adolf Hitler'İçinde Kavgam onun kitabında “ırkçı ve Yahudi düşmanı” Açıklamalara benzer paylaşımlar Trump'ı geri adım atmaya zorladı.

Trump başkanlık seçimini kazanmış gibi hazırlanan paylaşımda, “Donald Trump'ın zaferinden sonra ABD'de ne olacak?”, “Birleşik Reich ile endüstriyel güç önemli ölçüde artacak” başlıkları ve 15 milyon göçmenin kaçak göçmen olacağı iddiası yer aldı. Sınır dışı edilmeleri Demokrat Parti üyeleri tarafından eleştirildi.

“DİKTATÖR GİBİ…”

ABD Başkanı Joe Biden'ın kampanya sözcüsü James Singer, sosyal medya platformunda yaptığı açıklamada “Tamamen bunu ifade ediyor” dedi.

Trump kampanya sözcüsü Karoline Leavitt, ABD medyasına yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu bir kampanya videosu değildi, internetteki rastgele bir hesap tarafından oluşturulmuş ve başkan (Trump) görevdeyken bu kelimeyi net olarak göremeyen bir personel tarafından paylaşılmıştı.” mahkemedeydi.”

Söz konusu paylaşım 19 saat sonra silindi.

Trump daha önce de konuşmalarında “aşırılıkçı söylemi” ve Hitler'in Mein Kampf kitabındaki kelimelere benzer kelimeler kullanması nedeniyle eleştirilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir