Sezai Karakoç'un “Sol şeytan, sağ ümmet Allah” kitabı okullarda dağıtıldı… Savcılıktan tepki uyandıran karar! – Türkiye'den son dakika haberleri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi AKP'li, şair ve yazar Sezai Karakoçanısına düzenlendi”Sezai Karakoç Uluslararası Günleri”, okulları bilgilendirmek için Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yazı gönderdi. Etkinlik kapsamında Sezai Karakoç'un çalışmaları 6-10 Kasım tarihleri ​​arasında 38 okulda gerçekleştirildi. “Diriliş Neslinin İmanı” Öğrencilere 10 bine yakın kitap ücretsiz dağıtıldı.

Söz konusu kitapta “Gerçek hukuk Kur’an’da tanımlanmıştır. Kur'an-ı Kerim'de sağ, Allah ümmeti, sol, şeytan ümmeti, sağ hayırlı ümmet, sol ise bahtsız ümmet olarak tarif edilir. ifadelerine yer verildi.

Halkçı Avukatlar ve Eğitim Sendikası-İş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'den Tahir BüyükakınKocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen ve diğer memurlar.

“SORUŞTURMAYA YER YOK”

Kocaeli Başsavcılığı, dilekçede yer alan isimlere ilişkin şunları söyledi:Soruşturmaya gerek yok“O karar verdi.

Kararda şu ifadeler yer aldı:

“Özetle ihbarcılar tarafından iletilen taleplerde, Diriliş Neslinin Amentüsü adlı kitabın uluslararası Sezai Karakoç günleri kapsamında Kocaeli ilindeki okullarda ücretsiz dağıtıldığı, bu kitabın olumsuz ve düşmanca bir kitap olduğu belirtiliyor. Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gerekli bilgi ve bilgilendirmelerin yazılı olarak iletildiği öğrenildi. Belgeler temin edildiğinde ve tüm tebligat belgeleri incelendiğinde CMK 158/6 maddesinde belirtilmektedir. 5271 sayılı Kanunun “İhbar ve ihbara konu olan olayın suç oluşturmadığının herhangi bir araştırmaya gerek kalmaksızın açıkça ortaya çıkması veya şikâyet veya şikayetin soyut ve genel nitelikte olması halinde, 'Verilmiştir' diyen yönetmelik dikkate alınarak yukarıda belirtilen nedenlerle kamu adına soruşturma yapılmasına yer olmadığına karar verildi. bildirimde bulunanın ve bildirimi yapan vekilin yaptığı bildirimlerin suç teşkil etmediği anlaşılmıştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir