Otonom araçlar CES 2017'de tanıtıldı

Bu yıl ABD'nin Las Vegas kentinde ellinci kez düzenlenen dünyanın en büyük elektronik fuarı CES 2017 (Consumer Electronics Show), teknoloji devlerini bir araya getirdi.

REKLAM

Bu yıl ABD'nin Las Vegas kentinde ellinci kez düzenlenen dünyanın en büyük elektronik fuarı CES 2017 (Consumer Electronics Show), teknoloji devlerini bir araya getirdi.
Bu yıl yapımcıların hep birlikte belirttiği gibi,
Önümüzdeki yıllarda otonom (sürücüsüz) araçlar yollarda dolaşacak.

2020 yılında otonom araçların sokaklarda görüleceğini söyleyenlerden biri de Delphi Electronics CEO Yardımcısı Glen DeVos oldu:

“Her gün trafiğe gömülüyoruz ve otonom araçların en büyük avantajı güvenli sürüş. Araç çevresinde olup biten her şeyi görüyor ve hiç yorulmadan anında harekete geçiyor. Bana göre bu teknolojinin artık kullanılmaya başlanması gerekiyor ve konuya olan ilgi ve talep hızla artacaktır. “Her tüketicinin bu araçlara sahip olmak isteyeceğini düşünüyorum.”

Özellikle taksicilikte otonom sürüş yaygınlaşacak gibi görünüyor. Güvenli yolculuk yapmak isteyen yolcular teknolojiyi tercih edebilir.

Fuarda yeni araçlarını tanıtan iki firma ise BMW ve Toyota oldu.

Roadshow dergisi editörü Tim Stevens; “Otonom araçlar her zaman çok fazla ilgi çekiyor ancak burada sadece kendi kendine giden arabalardan bahsetmiyoruz. Bu teknoloji artık biraz eski olduğu için artık aracın içinde olup bitenlere odaklanıyoruz. BMW ve Toyota tanıtımlarına baktığımızda aracı kullanmadığınız takdirde daha çok eğlenebileceğinizi görüyorsunuz. “Daha üretken olursunuz” dedi.

2035 yılına kadar 21 milyon otonom aracın satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir