Mardin Valisi Tuncay Akkoyun'u azarlayan DEM milletvekiline vatandaşlardan tepki: “Böyle konuşmaya hakkınız yok”

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday ve beraberindekiler, çıkan yangında hayatını kaybedenlere taziyede bulunmak üzere Mardin'in Mazıdağı İlçesi'ne gitti. Diyarbakır-Mardin sınırındaki bölgede 15 kişi hayatını kaybetti. Yücebağ Mahallesi'ne taziye ziyaretinde bulundu.

DEM MEP'İNDEN VALİYE: 'SAAT KAÇTA BURADASINIZ?'

Bu sırada DEM Mardin Milletvekili Saliha Aydeniz, taziyelerin yapıldığı matem evine gelerek Vali Akkoyun'a, “Sen burada nasıl oturuyorsun?” diye bağırdı.

VATANDAŞLAR DEM MİLLETVEKİLİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Merhumun yakınlarından biri Aydeniz'e, “Burası taziye evi, böyle konuşmaya hakkınız yok” dedi. Aydeniz parmağını sallayarak “Konuşma. Bu senin işin değil” diye cevap verdi. Bu sırada Vali Akkoyun ve beraberindekiler dışarı çıkınca çevredekiler de Aydeniz'e tepki gösterdi. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

“Propaganda yapıyorlar”

Ölenlerin yakınları, Vali Akkoyun ve beraberindekileri selamlarken, yanlarına gelerek Vali Akkoyun'a şunları söyledi: “Propaganda yapıyorlar, huzurumuzu bozuyorlar. Taziyede böyle şeyler olmaz, bizi utandırdılar. Keşke böyle olmasaydı. Kapımız sizlere her zaman açık. Bunların bizimle ya da köyümüzle hiçbir ilgisi yok. “Bunlar dışarıdan gelip ortalığı karıştıranlar” dedi. Vali Akkoyun, şunları söyledi: “Sabırlı davranıp hemşerilerimize, vatandaşlarımıza destek olmaya devam edeceğiz. Dün buradaydık, bugün buradayız, yarın da burada olacağız. Sabırlı olacağız. Seni seviyoruz, Allah senden razı olsun. “Seni seviyoruz, Allah sana merhamet etsin” diye cevap verdi.

Kaynak: DHABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Görevden alınan hakime skandal suçlama!  Büyücülere danıştı ve karar verdi...Görevden alınan hakime skandal suçlama! Büyücülere danıştı ve karar verdi…
Diş hastanesinden döndükten sonra evinde ölü bulundu... Hemşire bu detayları anlattı.Diş hastanesinden döndükten sonra evinde ölü bulundu… Hemşire bu detayları anlattı.
Yer:Gaziantep!  Şiddetli rüzgar ağaçları kökünden söktüYer:Gaziantep! Şiddetli rüzgar ağaçları kökünden söktü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir