Korhan Berzeg kazasında '42' plakalı aracın gizemi! Bu açıklamanın ardından yetkililerden açıklama geldi.

Dünyaca ünlü ekonomist Korhan Berzeg, Balıkesir'in Gönen Mahallesi'nde köpeği Tina ile ormanda yürüyüşe çıktı; 74 gün sonra evine dönen köpeğinden 312 gündür haber alınamadı. Berzeg'in kemikleri ortadan kaybolmasından yaklaşık bir yıl sonra bulundu. Olayla ilgili birçok iddia ortaya atılırken, vahşi hayvan saldırısı da dahil olmak üzere pek çok ihtimal değerlendirildi.

42 PLAKALI ARACIN GİZEMİ

Sabah haberine göre; Ünlü ekonomist 312 gün sonra akıllarda soru işaretleri bırakarak ölü bulundu. Adli tıp incelemesinde olayın vahşi hayvan saldırısı mı yoksa cinayet mi olduğunun belirlenmesi beklenirken, bir görgü tanığının ifadesi kafaları karıştırdı!

Korhan Berzeg'in kaybolduğu gün köy yolunda 42 plakalı bir araç gördüğünü ve sürücünün şüpheli davrandığını söyleyen bir görgü tanığı, şunları söyledi: “Bir arkadaşımızı ziyarete geldik. Korhan Berzeg'in kaybolmasından birkaç saat sonra, Berzeg'in evinin önünden geçtik, jandarma arabası kapının önündeydi. Komutan Korhan Bey'in evinin altındaki bir sokaktan dönüyordu ve üzerinde iki paspas olan bir araçtı. Döndüğünde dışarıda halılar olduğunu fark ettim. ve camlar kapatıldı “Pencere yoktu, araçta tek kişi gördüm” açıklaması, Korhan Berzeg'in cinayete kurban gitmiş olabileceği iddialarını güçlendirdi.

AW200819_01

YETKİLİLERDEN AÇIKLAMA

İddiaların ardından açıklama yapan yetkililer, araçla ilgili inceleme yapıldığını ancak böyle bir aracın bölgede görülmediğini ve iddiaların gerçeği yansıtmadığını vurguladı. Bölgedeki 90 güvenlik kamerasının tek tek incelendiği ancak söz konusu araca ait herhangi bir iz bulunmadığı ve görgü tanıklarının aracı gördüğünü iddia ettiği noktanın, Korhan Berzeg'in kemiklerinin bulunduğu noktanın ters istikamette olduğu açıklandı. bulundu ve kuş uçuşu 3.500 metre uzaktaydı.

AW193180_01

7 SAAT FARK

Öte yandan iki görgü tanığının ifadelerinin çelişkili olduğu da belirtildi. Berzeg'in sabah 8.30'da ortadan kaybolduğu belirtilirken, görgü tanıkları aracı saat 15.30'da gördüğünü iddia etti, yani 7 saat zaman farkı vardı.

Görgü tanıklarının Berzeg'in kemiklerinin bulunduğu rotayı da yanlış bildirdikleri söyleniyor. Bu kişilerin daha önce Korhan Berzeg ile ilgili herhangi bir beyanının olmadığı belirtildi.Bu içerik Enes Çırtlık tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Tamamlanması 34 yıl sürdü, çürümeye terk edildi!  Sarıyer'deki hayalet binayla ilgili yeni gelişmeTamamlanması 34 yıl sürdü, çürümeye terk edildi! Sarıyer'deki hayalet binayla ilgili yeni gelişme
Beştepe'de kritik zirve!  Erdoğan-Bahçeli görüşmesi sona erdi!  İşte masadaki sorunlar...Beştepe'de kritik zirve! Erdoğan-Bahçeli görüşmesi sona erdi! İşte masadaki sorunlar…
ÖZEL RÖPORTAJ |RTÜK Başkanı Mynet'e konuştu!  ilk kez açıklandıÖZEL RÖPORTAJ |RTÜK Başkanı Mynet'e konuştu! ilk kez açıklandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir