Kılıçdaroğlu'ndan bir açıklama daha! Özgür Özel'i şu sözlerle uyardı: “Kimse suça ortak olmamalıdır.”

Ankara lobileri şu sıralar Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Özgür Özel'in görüşmesine odaklanmışken, gündemi belirleyecek art arda açıklamalar var. Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, görevinden ayrıldığı Özgür Özel'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapılması planlanan görüşmeye ilişkin sosyal medyada yaptığı eleştirilere ilişkin şunları söyledi: “Saray ile kavga etmelisiniz, onunla pazarlık yapmayın. “

Erdoğan'ın Hazine ve Maliye Bakanı ile birlikte ekonomik alanda sert tedbirler alacağını belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: “Erdoğan ortak arıyor! Sorumlulukları üstlenecek bir ortak arıyor. Biz siyaseti sarayın sorunlarını çözmek için değil, halkın sorunlarını çözmek için yapıyoruz. Erdoğan'ın işleyeceği bu suça hiç kimse ortak olmamalıdır” uyarısında bulundu.

Sözcü yazar Aytunç Erkin'e konuşan Kılıçdaroğlu, söz konusu paylaşımına ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Bunu tamamen partiden bağımsız olarak söylüyorum. Ben basit bir vatandaş olarak düşüncelerimi ifade ediyorum. Sorunların bu kadar yoğun olduğu bir ülkede detayları mesajımda sıraladım. Mesela Anayasa değişiklikleri. Anayasada ne yapılacak? “Bir değişiklik yapacağım” diyor. Sırf Erdoğan mutlu diye anayasayı mı değiştireceğiz? Bütün değişiklikler Erdoğan'ın isteği üzerine yapıldı. Ülke tam bir felaketle karşı karşıyaydı. Ne değişecek? Ne değişecek? “Onu endişelendiren tek bir şey var: şerefi ve haysiyeti üzerine yemin etti, sanırım bunu değiştirecek.”

“EKONOMİDE DAHA ZOR KARARLAR ALACAK”

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “31 Mart'tan sonra kutuplaşmanın azalması yönünde ilerleme kaydedildi. Bu iyi değil? Soruya şu şekilde cevap verdi:

“Kutuplaşmadan kurtulmanın yolu milletin refahından geçer. Ya milletin tercümanı olacaksınız ya da emeklilerin, işçilerin, kamu çalışanlarının ve milyonlarca emekçinin sorunlarını dile getireceksiniz. Sorunlarını çözerseniz kutuplaşma biter. Bütün bu sorunlar bundan sonra daha da büyüyecek. Alınan ekonomik kararlar icra dosyalarını daha da artıracak ve işsizlik daha da artacaktır. Beklerim; Erdoğan ortak arıyor! Sorumlulukları üstlenecek bir ortak arıyor. Bir ortak arıyor! Ekonomiyle ilgili daha sert kararlar alacak. İşsizlik ve yoksulluk artacak, dolar artacak. Bu politikaları takip ederken ortaklar arıyor. Neyi tartışacağız? Hangi temsilciyi temsil ediyorsunuz? CHP milletin temsilcisidir. Biz siyaseti sarayın sorunlarını çözmek için değil, halkın sorunlarını çözmek için yapıyoruz. Erdoğan'ın işleyeceği bu suça hiç kimse ortak olmamalıdır. Erdoğan ekonomik alanda sert tedbirler alacak, Mehmet Şimşek ise sert tedbirler alacak. “Kimsenin aldığı tedbirlere, milleti perişan edecek tedbirlere katılma hakkı yoktur.”
Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Hakkı Saral'ın başını çektiği suç örgütü çöktüHakkı Saral'ın başını çektiği suç örgütü çöktü
    Korkutan artış: Bir haftada 255 kişinin vücudundan çıkarıldı! Korkutan artış: Bir haftada 255 kişinin vücudundan çıkarıldı!
Ne Erdoğan ne de AK Parti!  Bahçeli bir değişiklik yaptı: Şarkının kime kastettiği belli oldu.Ne Erdoğan ne de AK Parti! Bahçeli bir değişiklik yaptı: Şarkının kime kastettiği belli oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir