Fransa: Aktör Gerard Depardieu cinsel saldırı iddiaları nedeniyle tutuklandı

Fransız aktör Gerard Depardieu iki cinsel saldırı suçlamasının ardından tutuklandı.

REKLAM

Fransız medyası, Gerard Depardieu'nun çekimler sırasında iki kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddialarının ardından polis tarafından tutuklandığını bildirdi.

Yerel basında çıkan haberlere göre, 75 yaşındaki aktör bu sabah Paris polisi tarafından sorgulanmak üzere çağrıldı ve tutuklandı.

Paris polisi, Paris savcılığı, Depardieu'nun yasal temsilcileri ve mağdur olduğu iddia edilenlerden birini temsil eden avukat, yorum talebine yanıt vermedi.

Paris savcılığı “şu aşamada” yorum yapamayacağını söyledi. AP'nin sorularına yanıt olarak gönderilen e-postada şunlar yazıyordu: “Olası suçlamaları ve yönlendirmeleri değerlendirmeden önce gönderecek veya onaylayacak hiçbir bilgimiz yok.”

Depardieu'nun avukatlarından Christian Saint-Palais, Pazartesi günü yakındaki bir restoranda öğle yemeği yedikten sonra Paris'in 14. bölgesindeki bir polis karakoluna girerken görüldü.

BFMTV ve Le Parisien, polis celbinin, biri 2014'te, diğeri 2021'de olmak üzere çekimler sırasında tacize uğradığını bildiren iki kadın tarafından yapılan cinsel saldırı iddialarıyla bağlantılı olduğunu kaydetti.

Bu iddialara ek olarak Depardieu, bir düzineden fazla kadından cinsel taciz, taciz veya saldırı iddialarıyla da karşı karşıya kaldı.

2020 yılında oyuncu, aktris Charlotte Arnould'un iddialarının ardından resmi olarak tecavüz ve cinsel saldırıyla suçlandı.

Suçsuz olduğunu savunan Depardieu, geçtiğimiz ekim ayında yazdığı açık mektupta şöyle demişti: “Hiçbir zaman bir kadını taciz etmedim.”

Fransa'da uzun süredir ulusal bir simge olarak kabul edilen Depardieu, Fransız sinemasının küresel elçisi haline geldi ve Hollywood'daki çeşitli rolleriyle uluslararası üne kavuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir