Erden Timur açıklamalarda bulundu – Spor haberleri

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Erden Timur geçtiğimiz günlerde gündemdeki tartışmalı konulara ilişkin bir basın toplantısı düzenledi.

“AMERİKA'DAN BİR OPERASYON”

Hakem eğitim toplantısına ilişkin dün sosyal medyada paylaşılan görüntülere ilişkin Erden Timur, şunları söyledi: “Futbolda ellerimiz temiz olsun operasyonunun başlatılmasını talep ettik. Kulübe güven vermek ve şeffaf olmak gerekiyor. Mağdurlar ve mağdurlarla ilgili sürekli literatür oluşturmak ve bu konuda şeffaf olmak gerekiyor. İnsanları manipüle etmek “Meseleyi başka bir boyuta taşıyor. Şeffaflık her şeyin çözümüdür. Dün “Yapılan, Amerika'nın planlı bir operasyonudur. Daha önce başka bağlantıları da vardı. Bunlar FETÖ ile bağlantısı olduğu söylenen bir hesap üzerinden yayınlanıyor. Kesilip yayınlanıyor” dedi.

“TÜM KAYITLAR PAYLAŞILMALI”

Erden Timur ayrıca şunları söyledi: “Herkesin telefonu, banka hesapları incelenmeli. Hakemler ve TFF üzerinde çok fazla baskı var. TFF kendi ayakları üzerinde duramıyor. VAR kayıtlarının tüm detayları paylaşılmalı.”

Erden Timur açıklamalarda bulundu

“KORKU İMPARATORLUĞUNUN ÇÖKÜŞÜNDEN ÖNCE…”

Erden Timur, “Kazanılmayacak şampiyonalara bahane uydurulacak o kadar çok manipülasyon var ki, bu da işi bambaşka bir boyuta taşıyor. Bu korku imparatorluğu yıkılmadan, psikolojik baskıyla insanlara yapılan zulüm sona ermeden bu sorunu çözemeyiz” diyen Erden Timur, şöyle devam etti: çözümün şeffaflık olduğunu söyledi.

“ÖNCE EĞİTİM ALINMIŞ BİR ŞEY KAYBOLUYOR”

Erden Timur, hakemlerin antrenman toplantısından paylaşılan görüntülere ilişkin bir kez daha şunları söyledi: “TFF'den ayarlanmış bir şey sızdı. İki maç var. Onu bile konuşmuyoruz. Kim gergin ki bu konuda,” o kim Kim medyayı manipüle ediyorsa, medyaya baskı yapıyorsa bunların da açıklanması gerekir” dedi.

“Taraftarı tekmelemek bile yanlıştır”

Erden Timur, Trabzonspor-Fenerbahçe maçına ilişkin ise şunları söyledi: “Maç sonrasında yaşananlar, olmaması gereken bir olaydır. Taraftarlar sahaya girmemeli, sahaya su atılmamalı. Bundan önce başka maçlarda da olmuştu. Hiçbir şekilde bunlar… Ama aynı şekilde sahaya giren bir taraftar da etkisiz hale getirilirken vuruldu… Futbolu unutalım, dışarıda bile yere düşen bir insana vurmak… Bu da aynı şey. Halil Umut Meler'in yere vurulması ortalığı karıştırdı. Hukukta en önemli şey eşitliktir. Kim olduğun, ne olduğun önemli değil. Taraftarın gelmesi çok yanlış, tarafsızlaştırılıyor. “Taşınırken üzerine atlayıp kafasını tekmelemek de yanlış.”

Erden Timur açıklamalarda bulundu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir