Dilan Polat soruşturmasında yeni gelişme: Şikayetini geri çekti – Son Dakika Türkiye Haberleri

Bahçeşehir Birinci Bölüm Tabiat Parkı'nda bulunan sosyal medya fenomeni Banu Parlak'a ait güzellik merkezi, 1 Ekim 2023 günü saat 02.00 ile 04.30 arasında şüpheliler tarafından motosikletle vuruldu.

Kazayla ilgili hazırlanan iddianame kapsamında Dilan, Engin ve Sezgin Polat'ın “tahrik” suçundan cezalandırılması istenen davanın ilk duruşması 25 Nisan'da Küçükçekmece Adliyesi'nde görüldü.

Banu Parlak duruşmadan yaklaşık bir ay sonra şikayetini geri çekti.

Parlak, sosyal medya hesabından olaya ilişkin yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Yaşadığım korkunç kazanın ardından, aynı zamanda zor günler yaşadığımız için kadim dostum Dilan Polat ve ailesiyle görüşemedik. Geçtiğimiz günlerde tanıdık bir ortamda toplandık ve birbirimize yaşadığımız zorlukları anlattık. Nilda'nın bana “Banu abla senin vurulduğun gün annem çok ağladı” demesi üzerine dava benim için kapandı. Şu ana kadar konuşacak kimseyi bulamadım. Avukatımla durumu değerlendirdikten sonra bunu doğrudan bizzat halkın kendisinden duymamız gerektiği kanaatine vardık. Avukatım sayesinde sonunda durumu bana net bir şekilde anlatan birini buldum. Durumu detaylıca dinledim. Dilan ve ailesinin böyle bir adım atmayacağına ikna olmuştum. Bu nedenle şikayet etmekten vazgeçtim. Umarım adalet yerini bulur. Şikayetimden dolayı Dilan Polat, Engin Polat ve Sezgin Polat'ın bir gün bile cezaevinde kalmadığını da belirtmek isterim. Dosyamda yer alan tutuklama kararı hiçbir zaman infaz edilmedi. Şu ana kadarki tutukluluğun nedeni mali dosyadır. Gözaltıların sebebi hiçbir zaman ben olmadım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir