Bursa merkezli “Mahzen-32” operasyonu: 27 şüpheli tutuklandı

Bursa Başsavcılığı ve Cumhurbaşkanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Bursa, İstanbul, Ankara, Trabzon, Sakarya, Yalova ve Diyarbakır'da düzenlenen operasyonlar kapsamında alım ve vadeli satış faaliyetleri gerçekleştirildi. Bursa merkez ve İnegöl'de araçlara bindirilerek vatandaşlardan silah zoruyla yüklü miktarda para toplandı. Silahlı saldırı gerçekleştirdiği ve yağma olaylarına karıştığı iddia edilen şüphelilerin savcılıktaki ifadeleri tamamlandı.

Çöken suç örgütünün elebaşı Hakkı Saral'ın da aralarında bulunduğu 26 şüpheli, “nitelikli yağma”, “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve katılmak” suçundan yargılanırken, 1 şüpheli ise resen adliyeye sevk edildi. “Kasten öldürmeye teşebbüs ve örgüte bilerek ve gönüllü olarak yardım ve yataklık etmek” suçu. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

26 Nisan'da Bursa merkezli 7 ilde gerçekleştirilen “Mahzen-32” operasyonunda 24 şüpheli suç örgütü üyesi tutuklanırken, daha sonra yapılan çalışmalarda firari 3 kişinin yakalanmasıyla gözaltı sayısı 27'ye çıktı.

Şüphelilerin yakalanması için 44 adreste eş zamanlı yürütülen operasyonlarda 16 ateşli silah, toplam değeri 56 milyon 434 bin lira olan 53 çek ve senet, 1272 farklı çaplarda fişek, 430 bin 400 lira, 123 bin 800 lira ele geçirildi. dolar, 20 bin 800 euro ve 2 lüks araca el konuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir