Bergama Kent Konseyi'nin ilk toplantısı yapıldı – GÜNDEM

Bergama Belediyesi 2024-2029 Mandanın ilk olağan şurası Bergama Belediye Başkanı Prof. Dr. Tanju Çelik başkanlığında gerçekleşti. Görevlerin oylanarak belirlendiği toplantıda başkan yardımcıları, katipler, yönetim kurulu üyeleri ve komite üyeleri seçildi.

Başkan Çelik, mecliste yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi: “Bugün Meclisimizin ilk toplantısı ve ilk açılışı, bugüne kadar görev yapan eski belediye başkanlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Hepimiz, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün çizdiği bu yolda Bergama'mıza ve halkımıza hizmet için buradayız.

Bergamo belediyemizin faaliyetlerini, yapacakları çalışmaları daha da ileriye taşımak için görüşmek, görüşmek üzere bir aradayız. Bu 5 yıllık süreçte de meslektaş olacağız, hepimize kolaylıklar ve başarılar diliyorum” dedi.

İlk meclis olması nedeniyle çelenk koyma töreni Bergama'da Hükümet Sarayı önünde gerçekleştirildi. Çelenk konulmasının ardından toplantı Bergama Kültür Merkezi'ne gidilerek başladı. Toplantıda Belediye Başkanı Prof. Dr. Tanju Çelik'in konuşmasının ardından seçimlere geçildi.

BELEDİYE KOMİSYONU ÜYELERİ SEÇİLDİ

Kent Konseyi Belediye Başkan Yardımcılığına; Birinci Başkan Haluk Demirağ ve ikinci Başkan Yardımcısı Yunus Emre Oral seçildi.

Konsey katibi; Ege Batu Eltez ve Seçkin Vural.

mahkeme katibi yardımcısı; Aynur Şafak Türkdoğan ve Figen Günal seçildi.

Kent Konseyi'ne; Osman Selim Tok, Serdar Sinan ve Haluk Demirağ,

İmar Komisyonuna; Ali Bor, Ümit Duran, Emel Ürper, Gökçen Yazıcı, Tahir Erdoğan,

Plan ve Bütçe Komisyonuna; Osman Selim Tok, Oğuz Güler, Burhan Keskin, Sercan Akman, Ömer Karakaya,

Hukuk Komisyonuna; Serdar Sinan, Ümit Duran, Özge Özcan, Serkan Sadettin Bölükoğlu ve Mustafa Başol,

Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonuna; Özcan Bilir, Aynur Şafak Türkdoğan, Seçkin Vural, Bilir Altay ve Mehmet Önal,

Tarım, Hayvancılık ve Sokak Hayvanları Komisyonuna; Reşat Çakmak, Zafer Kaçmaz, Yıldıray Kayaköy, Gökçen Yazıcı ve İsmail Durmaz,

Çevre, Sağlık ve Sosyal Politikalar Komisyonuna; Ege Batu Eltez, Özcan Bilir, Oğuz Güler, Sebahattin Güzel, İsmail Durmaz,

Avrupa Birliği ve UNESCO Komisyonuna; Ege Batu Eltez, Yunus Emre Oral, Özge Özcan, Ömer Sezginler ve Bilir Altay,

Deprem ve Afet Komisyonuna; Ümit Harun Karagöz, Figen Günal, Emel Ürper, Mehmet Balcı ve Mehmet Önal,

Kadın Erkek Eşitliği Komisyonuna; Figen Günal, Özge Özcan, Aynur Şafak Türkdoğan, Gökçen Yazıcı ve Ömer Karakaya,

Denetim Komitesi Asil Üyesi; Nuri Taşkıranoğulları, Halit Akdemir, Musa Demirbaş, Muammer Sezer ve Serkan Sadettin Bölükoğlu seçildi. Yedek üyeler; Ahmet Vural, Yılmaz Berber, Şakir Yumrutaş, İsmail Günalan, Muammer toplandı.

Çiftçi Mülkiyetini Koruma Konseyi'nin tam üyeleri; Şerif Baki Dönmez, İsmail Özçiftçi, Mustafa Kemal Çidem, Burhan Çizmecioğulları, Hikmet Perişan, Yedek Üyeler; Bunlar Alaattin Bektaş, Mustafa Bayer, Engin Atıcı, Muammer Sezer ve Mehmet Kurnaz'dı.

Tarihi Kentler Birliği'ne; Özcan Bilir (Okul Müdürü), Emel Ürper (Milletvekili)

Ege Kıyı Belediyeleri Birliği'ne; Yunus Emre Oral (İlgili), Figen Günal (İlgili), Osman Selim Tok (İlgili), Ümit Duran (Yedek), Zafer Kaçmaz (Yedek), Oğuz Güler (Yedek)

Doğal Kentler Derneği'ne; Reşat Çakmak ve Haluk Demirağ (Müdür), Seçkin Vural (Milletvekili)

Ege Belediyeler Birliği'ne; Zafer Kaçmaz (İlgili), Fige Günal (Yedek)

Ege ve Marmara Çevre Belediyeleri Birliği'ne; Ege Batu Eltez (Okul Müdürü), Ali Bor (Okul Müdürü), Ümit Harun Karagöz (Okul Müdürü), Aynur Şafak Türkdoğan (Yedek), Ümit Duran (Yedek)

Ida Madra Jeoparkı Belediyeler Turistik Altyapı Hizmet Birliği; Yerlerine Ali Bor (Asil), Seçkin Vural (Asil), Reşat Çakmak (Asil), Burhan Keskin ve Serdar Sinan seçildi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir