Başkan Tugay, İZTO yönetim kurulu toplantısına katıldı “Ben bu şehrin canlı cansız tüm varlıklarına hizmet ediyorum” – GÜNDEM

“Bu kimlikle hepinize, bu şehrin tüm sakinlerine, bu şehrin canlı-cansız tüm varlıklarına hizmet eden ve bu sorumluluğu hisseden bir insanım” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Cemil Tugay, İzmir Ticaret Odası'nın (İZTO) haziran ayında olağan yönetim kurulu toplantısına katıldı. Oturuma İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, İZTO Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İZTO Yönetim Kurulu üyeleri ve dünya temsilcileri katıldı. iş.

İzmir projelerini anlatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, istek, öneri ve şikâyetleri dinleyerek meclis üyelerinin sorularını yanıtladı. Toplantıya ayrıca Sırbistan'da düzenlenen Avrupa Su Sporları Şampiyonası'nda 50 metre kurbağalamada altın madalya kazanarak Avrupa şampiyonu olan İzmir milli yüzücü Hüseyin Emre Sakcı da katıldı. Oturumun açılışında milli sporcuya başarısından dolayı plaket takdim edildi.

Gençlere mesaj: Çalışırsanız başarılı olabilirsiniz
İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencisi ve F.Bahçe sporcusu Sakcı, şunları söyledi: “Avrupa ve dünya rekorlarım oldu ama Avrupa şampiyonluğu benim ilkimdi. Orada İstiklal Marşımızı okumak çok güzeldi. “Önümüzde çok daha güzel günler var” dedi. Sakcı'yı başarısından dolayı tebrik eden Başkan Tugay, şunları söyledi: “Bir gencin veya sporcunun uluslararası başarıya ulaşması, bize bu büyük ve güzel milletin mensubu olmanın onurunu hatırlatır. Bu başarılar, bu ülkeden ümidini kesme eğiliminde olan birçok gencimize ilham veriyor. Çalışırsanız başarılı olabilirsiniz. Eğer başarırsanız bu başarı sadece sizin değil tüm milletin olacaktır. “Seninle gurur duyuyoruz Emre, iyi ki varsın” dedi.

“Ortak bir noktada buluşmak için yollara düşelim”
Başkan Tugay da şehrin projelerine değinerek şunları söyledi: “Aslında ben sadece Cemil Tugay değilim. Ben yüzde 1 Cemil Tugay'ım, yüzde 99 belediye başkanıyım. Bu kimlikle hepinize, bu şehirde yaşayan herkese, bu şehirdeki canlı, cansız tüm varlıklara hizmet eden ve bu sorumluluğu hisseden biriyim. Ortak bir noktada buluşmak için bir yol yürümemizi istiyorum. “İzmirlilere yaptığı her şey için İzmir Ticaret Odasına teşekkür ediyorum” dedi.

“Başarı şansla değil çalışmayla elde edilmelidir”
Başkan Tugay, Türk milli futbol takımının Avrupa Şampiyonası'nda Çek Cumhuriyeti ile oynayacağı karşılaşmaya da değinerek, şunları söyledi: “Bu akşam milli maç var. Bugün Çek Cumhuriyeti'ni yenerek ilk 16'ya gireceğiz. Ancak başarı şansa bağlı olmamalı. Başarı çok çalışarak ve çabalayarak gelmelidir. Seçim kampanyası sırasında bana çok zor olduğunu söylediklerinde gülümsedim ve koşup halkımızla buluşmaya devam ettim. Arkadaşlarıma sadece çalışmalarını söyledim. Bu sayede seçim sonucunu başarıyla elde ettik. “Belediye yönetiminde başarılı olmanın yolunun akıldan, bilimden ve çok çalışmaktan geçtiğini biliyorum” dedi.

“İzmir her şeyden önce bir ticaret ve turizm kentidir”
İzmir'in sadece bugününe değil geçmişine ve geleceğine de bakmamız gerektiğini vurgulayan Başkan Tugay, şunları söyledi: “İzmir her şeyden önce bir ticaret şehridir. Kültür, sanat, tarım ve turizm şehri. Çok sayıda kültürel ve tarihi mirasımız var. Ancak iyi bir altyapıya da ihtiyacımız var. İzmir turizm şehridir ve öyle olmalıdır. Ama altyapıyı sağlamadan turist çekmeye çalışırsak niteliksiz turizmin mağduru olmaktan öteye gidemeyiz. Kapsamlı bir turizm çalışması yapılmasının daha doğru olacağını düşünüyorum. Öncelikle İzmirlilerin İzmir'de yaşarken huzur, sağlık ve şehrin nimetlerinden yararlanmaları gerekiyor. Sorunları çözüyoruz. “Bunlar olduğunda insanlar gelip 'burası çok güzel bir şehir' diyecekler” dedi.

Başkan Tugay da turizmle ilgili birçok hayalinin olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Öte yandan şehrin niteliklerini de doğru anlatmamız lazım. “Bir heyet oluşturup o heyetleri şehir şehir, ülkeden ülkeye götürüp şehrimizi anlatmalıyız” dedi.

“Bilmelisiniz ki İzmir'de 1 milyon 200 bin emekli var”
Temel belediye hizmetlerine ilişkin ayrı bir not veren Başkan Tugay, şunları söyledi: “Temizlik, yollar, trafik, toplu taşımanın düzenlenmesi, zabıta hizmetleri, park ve bahçelerin çevre düzenlemesi, sosyal faaliyetlerin arttırılması gibi hizmetlerin aksatılmadan yürütülmesi gerekiyor. Herkesin benimsemesi gereken bir duruşumuz var; sosyal Hizmetler. Belediyeler aslında sosyal hizmetlerde ağır sorumluluk üstlenmesi gereken kurumlar değildir. Ama son yıllarda yaşadığımız zor durumdan dolayı süreç bu şekilde gelişti. Toplumumuzun yüzde 12'si engelli. Nüfusumuzun hızla yaşlandığını, İzmir'in bu konuda Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu, yalnız yaşayanların alışveriş yapamadığını, yıkanamadığını unutmamalıyız. “İzmir'de 1 milyon 200 bin emeklinin bulunduğunu bilmek gerekiyor” dedi.

Yeni planla Vizyon 2074
Başkan Tugay, temiz bir Körfez etrafında tasarlanmış, ulaşımı iyi, havası temiz bir şehir hayal ettiğini söyledi. Yeni bir ulaşım master planının hazırlandığını ve bu planın 2074 yılına kadar şehre ışık tutacağını belirten Tugay, afete dayanıklı İzmir için çalıştıklarını vurguladı. Tugay, şunları söyledi: “Deprem Master Planı ile kararlı adımlar atılacak. İklim krizi var. Önümüzdeki günlerde yaşayacağımız kuraklık ve tarımsal kayıplara hazırlıklı olmak için adaptasyon çalışmaları yapmamız gerekiyor. “Yapacağız” dedi.

“Yüksek talep tüm İzmirlilerin görevidir”
İzmir proje ve yatırımları için Ankara bakanlıklarını ziyaret edeceğini belirten Başkan Tugay, şöyle konuştu: “İzmir'e hizmet için herkese gitmeye, herkesle konuşmaya hazırız. Sizleri sorunlarımızın çözümü için çaba göstermeye davet ediyoruz. Kentin talebini güçlü bir şekilde dile getirmek tüm İzmirlilerin görevidir” dedi.

“İzmir'de hiçbir sokak hayvanı öldürülmeyecek”
Başkan Tugay da toplantının soru-cevap bölümünde açıklamalarda bulundu. Sokak hayvanlarına ilişkin kanunun hazırlanmasına ilişkin konuşan Başkan Tugay, şunları söyledi: “Bir eylem planı sunduk. İzmir'de hiçbir hayvanı öldürmeden bu sorunu çözebileceğimize inanıyoruz. Belediyelerin zorlandığı yerlerde merkezi hükümetin destek vermesi gerekiyor. İzmir'de yapacağımız şey barınaklarımızın sayısını artırmak, koşullarını iyileştirmek. İzmir'deki herkesin bize destek vermesini istiyoruz. Ama Türkiye'nin diğer şehirlerinde de kötü olayların yaşanmasından kaygılıyız” dedi.

“Evi olmayanlara 25 bin ev”
Kampanya vaatlerinden biri olan toplu konut projesine ilişkin konuşan Başkan Tugay, şunları söyledi: “Evsizler için 25 bin konut yapacağız. İzmir'de talebin olduğu açık” dedi.

“90 dakika gelecek”
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin “90 dakika içindeki ilk sürüşten sonraki tüm yolculukların ücretsiz olduğu” ödüllü uygulamasının yeniden devreye alınacağını açıklayan Başkan Tugay, şöyle konuştu: “Bu bizim seçim vaadimizdi. Şu ana kadar gerçekleşmedi. İki kez Ulaştırma Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) de sözünün kabul edilmesi gerekirdi ama olmadı, “Önümüzdeki birkaç gün içinde üçüncü kez gelecek ve bu kez kabul edilecek” dedi.

“İnciraltı'ndan gelen mesajınız bize umut verdi”
Belediye Başkanı Tugay'ın göreve gelmesinin ardından kurulan ilişkiye dikkat çeken İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, şunları söyledi: “Göreve geldiğinizden bu yana şehrimizi ilgilendiren konularda çok sayıda toplantı yaptık. Mayıs ayında sunduğumuz dosyamıza verilen kapsamlı yanıttan oldukça memnun kaldık. Teşekkür ederim. Çözüm önerilerinizi de komitelerimizle paylaştık. Sizlerle ve bürokratlarınızla düzenli aralıklarla yapacağımız istişare toplantılarıyla ilerleme kaydedeceğimize inanıyorum. İnciraltı'nın korunması ve planlanmasıyla ilgili mesajınız bize umut verdi. Amacımız şehrimizin ekonomik kalkınmasına katkı sağlamak” dedi.
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir