Başkan Altay İslam aleminin Kadir Gecesini kutladı – GÜNDEM

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, mübarek Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Altay, mesajında ​​şu ifadelere yer verdi:

“Manevi iklimiyle kalplerimizi kuşatan mübarek Ramazan ayının son günlerinde Kadir Gecesi ile karşılaşmanın huzurunu ve bereketini yaşıyoruz. Bizleri bu kutlu günlere sağlık ve afiyetle ulaştıran Yüce Allah'a hamd olsun.

Kalplerimizi iyilik ve mutlulukla dolduran Kadir Gecesi, yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'in nazil olmaya başladığı, rahmet ve bereketin dalgalar halinde yeryüzüne yayıldığı müstesna zamanlardan biridir. Bu mübarek zamanlar, aramızdaki iyilik, kardeşlik ve dayanışmayı daha da güçlendirmenin, kalplere rahmet ve şefkat rüzgârlarıyla dokunmanın en güçlü vesilesidir.

Tüm sıkıntıların son bulduğu, kalplerin birleştiği, insani değerlerin yüceltildiği bu mübarek gecenin, tüm İslam coğrafyasının yüreklerine huzur, mutluluk, hayatlarına bereket getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum. Duaların gökleri doldurduğu bu günlerde, başta Filistinli ve Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz olmak üzere tüm mazlumları aklımızda ve kalbimizde tutalım.

Bu duygularla şehrimizin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin mübarek Kadir Gecesini tebrik ediyor, kutlama sevincinin sağlık ve esenlikle gerçekleşmesini Cenab-ı Allah'tan diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir