Bakan Işıkhan'dan çalışan annelere müjde: Aylık 11339 TL


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Ankara, İstanbul ve İzmir'de çalışan annelere 12 ay boyunca 325 euro (11.339 TL) destek sağlayacak projenin ikinci dönemi için başvuruların bugün başladığını duyurdu.

Hurriyet.com.tr/Ekonomi Hizmeti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Bakan Işıkhan şunları söyledi:

Sosyal Güvenlik Kurumumuz aracılığıyla; Annelerin çocuk bakımı sorumlulukları nedeniyle işten ayrılmalarını önlemek ve kayıtlı istihdamda kalmalarını sağlamak için destek oluyoruz.

BAŞVURULAR BUGÜN BAŞLIYOR

Projemizin ikinci dönemi aday adaylıkları bugün başlıyor. Proje kapsamında; Ankara, İstanbul ve İzmir'de çalışan annelere 12 ay boyunca 325 euro (11 bin 339 TL) destek sağlanacak. Eğitimli ve sigortalı bebek bakıcılığını teşvik etmeyi hedeflediğimiz projeden toplam 7 bin kadın faydalanacak.

Eğitimli Çocuk Bakım Elemanlarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi II (EDU-CARE II) kapsamında e-Devlet üzerinden başvurunuzu aşağıdaki bağlantıdan yapabilirsiniz.etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir