Ayhan Bora Kaplan davasında yeni gelişme! “Bana 'Bakanlar ve bürokratlar hakkında açıklama yapın' dediler”

“Ayhan Bora Kaplan” suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında 20'si tutuklu 61 sanığın davasına Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Sincan Ceza İnfaz Kurumu kampüs salonunda yapılan duruşmaya 61 sanığın tamamı katıldı.

“ÖRGÜT KURDULAR”

Mahkemeye konuşma talebinde bulunan tutuklu örgüt lideri Ayhan Bora Kaplan, gizli tanıkların ifadelerini hatırlatarak, şunları söyledi: “Ü5'in ifadesini okudum, ilk ifadesinin ardından 19 şey daha ekledi. Çünkü başaramadılar. M7'ye ulaşmak için Ü5'e ezberletip okutmuşlar. Erkan Doğan dün buraya geldi, insan başına gelenleri neden bir kağıt üzerinde okur? Normalde bir polisin bunları yapmaması gerekir. Bizim sorunumuz kanunun istediğini uygulamaması. Kime güveneceğiz? Bize eziyet edenlerin kimliğini tespit etmek istiyoruz. Onlar utanıyorlar. hizmetçinin,” dedi.

TUTUKLU POLİSLERİ GÖRME TALEPLERİ REDDEDİLDİ

Sanık avukatları ayrıca gizli tanık ifadelerinin dava dosyası kapsamı dışında tutulmasını ve “Ü5W1G8K6L3” adlı gizli tanığın duruşma salonuna getirilerek sorgulanmasını talep etti. Mahkeme başkanı taleplerin geçici olarak karara bağlanması için duruşmayı erteledi. Daha sonra mütalaasını açıklayan savcı, Ü5 ve M7 gizli tanıklarının ifadelerinin dosyadan çıkarılması ve bazı kolluk kuvvetlerinin dinlenmesi taleplerinin reddini istedi. Geçici kararı açıklayan mahkeme başkanı, gizli tanık M7'nin ifadelerinin dosyadan silinmesi talebini ve gizli tanık Ü5'in yeni duruşma talebini reddetti. Soruşturmanın sürdüğü Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nde görev yapan polis memurlarının tanık olarak dinlenmesi talebi ile Ayhan Bora ile ilgili soruşturma aşamasında operasyonu gerçekleştiren kolluk kuvvetlerinin dinlenmesi talepleri Kaplan'ın tanık olarak verdiği dava da davanın esasına katkıda bulunmayacakları gerekçesiyle reddedildi.

“SES KAYITLARI VE SONUÇ DELİLLERİ VAR”

Daha sonra kaçakçılık suçundan hüküm giyen CK, Silivri Cezaevi'nden Ses ve Görüntü Bilgi Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya bağlanarak tanık olarak dinlendi. CK, Murat Yanar'ın vurulduğuna dair bilgisi olduğunu, Serdar Sertçelik'in Yanar'ı vurduğunu ve tüm konuşmalara şahit olduğunu söyledi. Ancak Sertçelik'in Murat Yanar'ı kendisinin vurmuş olamayacağını iddia eden tanık CK, şunları söyledi: “Kardeşi Bora Kaplan'dı. Diğer olayları bilmiyorum, sadece duyduklarım var. Ayrıca Muhammed Kaplan'ın da öldürüldüğünü gördüm. Yurt dışında bulunan “Cevheri Güven” isimli gazeteci ile mesajlaştığını ve ses kayıtlarının yapıldığını belirterek, “Somut deliller var ama güvenemediğim için kimseye veremedim” dedi.

“ERKAN YILDIRIM’DAN ŞİKAYET ETMEMİ İSTEDİLER”

Daha sonra Ayhan Bora Kaplan, CK'ye ifadesinde polisin kendisini yönlendirip yönlendirmediğini sordu. CK, şunları söyledi: “Komiser Gökhan, bunun Murat Çelik'in selamı olduğunu söyledi. Evet, işaret ettikleri noktalar vardı. Erkan Yıldırım'ı şikayet etmemi istediler. 'Benim kazancım ne olacak?' “Arabam, param, her şeyim alındı ​​dedim. ‘Kayyım atandı, paranın tamamını alacaksın’ dediler” dedi.

Kaynak: DHABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Romanya vatandaşları için kimlik kartıyla seyahat edin! Romanya vatandaşları için kimlik kartıyla seyahat edin!
Adnan Oktar davasında ara karar açıklandı!  72 şüphelinin yargılandığı davada 1 tahliyeAdnan Oktar davasında ara karar açıklandı! 72 şüphelinin yargılandığı davada 1 tahliye
CHP'li belediye başkanına hapis cezası! CHP'li belediye başkanına hapis cezası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir